امکانات جدید برنامه ساز اپ ادیتور در آذر 97

امکانات جدید برنامه ساز اپ ادیتور در آذر 97
سه شنبه, 27 آذر 1397 09:45 برای نظر دادن اولین باش! اندروید اپ ادیتور پخش صوت پخش ویدئو exoplayer

در آپدیت جدید پنل برنامه ساز اپ ادیتور امکان پخش صوت و پخش ویدئو اضافه شده است. همچنین امکان درج پخش کننده(player) صوت و ویدئو در صفحه اضافه شده است و امکان درج پلیر را در هرجای صفحه به تعداد دلخواه می دهد. برای پخش صوت و ویدئو از کتابخانه قدرتمند exoplayer استفاده شده است که توانایی پخش اکثر فرمت های صوتی و تصویری را دارد. صوت و ویدئو می توانند بصورت آفلاین یا آنلاین پخش شوند و درصورت آنلاین بودن فایل امکانات کش شدن فایل و عدم نیاز به بارگذاری مجدد فراهم شده است.

برای صوت از سرویس پخش صوت استفاده شده است تا در صورت بسته شدن اپ و یا جابجایی بین صفحات پخش صوت همواره فعال باشد اما در بخش نوتیفیکیشن گوشی امکان کنترل و متوقف کردن صوت وجود دارد. 

 

همچنین در آیتم مطلب که تصویر و متن رو باهم و پشت سر هم نشان می دهد تغییر مهمی رخ داده که لازم است کاربران به آن توجه داشته باشند.

برای بهینه سازی مصرف حافظه و نمایش بهتر و روانتر تصویر و متن و همچنین جلوگیری از خروج ناگهانی به دلیل بزرگ شدن مطلب، آیتم مطلب بصورت لیستی پیاده سازی شده است. لیست ها در اندروید دارای اسکرول اختصاصی هستند و نباید در صفحه و گروه اصلی هیچ اسکرول دیگری وجود داشته باشد زیرا باعث می شود لیست استفاده شده برای مطلب دیگر روان نباشد و یا حتی درصورت بزرگ بودن مطلب در اندروید 4 و 5 باعث توقف ناگهانی برنامه شود. درصورتی که قصد دارید از آیتم مطلب با ارتفاع نسبتاً کم در صفحه استفاده کنید وجود اسکرول در گروه اصلی اشکالی را ایجاد نمی کند.

همچنین در هر صفحه بهتر است تنها یک آیتم مطلب داشته باشید. با آپدیت جدید امکان بزرگ نمایی تصاویر استفاده شده در مطلب و امکان ورق زدن تمام تصاویر در صفحه جداگانه ای که بعد از کلیک روی عکس باز می شود فراهم شده است. همچنین قابلیت زوم دو انگشتی و یا زوم ضربه ای برای تصاویر وجود دارد. برای لود بهینه تصاویر از کتابخانه  fresco استفاده شده است.

تمام قالب های مربوط به آیتم مطلب اصلاح شده اند و توصیه می شود بررسی نمایید.

 

Prev Next
برچسب‌ها
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.